سایت ساز رایگان افزایش رتبه الکسای قانونی
بستن تبلیغات [X]
کاربردهای اتانول با خلوص مختلف

کاربردهای اتانول با خلوص مختلف

دوشنبه 14 مهر 1399
18:25

اتانول به عنوان یک الکل بسیار مهم شناخته شده و کاربردهای مختلفی در صنایع گوناگون دارد و همین موضوع باعث شده تا آمار فروش اتانول بسیار بالا باشد و شاهد تولید اتانول هایی با درصدهای مختلف باشیم.

هر یک از درصدهای اتانول در فرآیند و صنایع خاصی مورد استفاده قرار می گیرد و به همین دلیل لازم است تا آشنایی کاملی با درصد خلوص های مختلف اتانول داشته باشید و بدانید که هریک از این محصولات در کدام صنعت مورد استفاده قرار می گیرد. با ما همراه باشید تا نگاهی به خلوص های مختلف الکل اتانول بیاندازیم.

اتانول ۷۰ تا ۸۰ درصد

یکی از انواع اتانول که فروش بسیار زیادی دارد؛ اتانول ۷۰ تا ۸۰ درصد است. این دسته از اتانول ها برای مصارف پاک کنندگی و ضد عفونی کنندگی مورد استفاده قرار می گیرد و با استفاده از آن ها موادی همچون محصولات بهداشتی، ژل ها و محلول های ضد عفونی کننده تولید می شود.

با توجه به شیوع ویروس کرونا و برای تمیز و ضد عفونی کردن محیط از اتانول ۷۰ تا ۸۰ درصد استفاده می شود و به همین دلیل آمار فروش اتانول با این خلوص لحظه به لحظه در حال افزایش و بالا رفتن است.

اتانول ۹۰ تا ۹۸ درصد

یکی دیگر از انواع اتانول؛ اتانول ۹۰ تا ۹۸ درصد است. این ماده خلوص بسیار بالایی داشته و اصلی ترین کاربرد آن در زمینه تولید مشروبات الکلی است. در واقع برای تولید مشروبات الکلی از اتانول به عنوان ماده اصلی استفاده می شود و در فرآیندی به نام مخمر شاهد تولید اتانول با درصد خلوص بسیار بالا هستیم. در این فرآیند حجم بسیار زیادی از محصول نهایی اتانول بوده و درصد بسیار کمی از آن را آب تشکیل می دهد.

اتانول بالای ۹۸ درصد

افرادی که قصد دارند تا از اتانول برای تولید مشروبات الکلی استفاده کنند، تمام تلاش خود را می کنند تا اتانولی با درصد خلوص بسیار بالا را به وجود بیاورند.

برای آن که خلوص اتانول خروجی از روش مخمر بالاتر از ۹۸ درصد باشد، از بنزن به عنوان یک ماده افزودنی استفاده می شود. در واقع با اضافه شدن بنزن به ترکیب آب و اتانول خلوص اتانول بیشتر از ۹۸ درصد شده و شاهد تولید اتانول با درصد بسیار بالایی هستیم اما یکی از نکات بسیار مهم این است که پس از انجام این فرایند در خروجی شاهد باقی ماندن درصد بسیار کمی از بنزن هستیم.

این مسئله سبب می شود تا افرادی که مشروبات الکلی با درصد بالا را مصرف می کنند، با مشکلات مختلفی مثل آسیب کبدی مواجه می شوند. این آسیب کبدی به علت وجود درصد بسیار کمی از بنزن در اتانول با درصد بالا است. اگر میزان مصرف نوشیدنی های الکلی با خلوص بالا در یک فرد بسیار زیاد شود، آسیب های کبدی جدی می توانند به فرد وارد شده و او را با مشکلاتی مثل نارسایی کبدی مواجه کند.

حرف آخر

در این مطلب نگاهی به اتانول با درصد خلوص های مختلفی انداخته و سعی کردیم تا این ماده را از منظره مورد ارزیابی و بررسی قرار دهیم. امیدواریم که با مطالعه این مطلب در رابطه با درصد خلوص مختلف اتانول و کاربردهای آن اطلاعاتی کافی بدست آورده باشید.


[ بازدید : 19 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به کاربردهای اتانول با خلوص مختلف است. | طراح قالب avazak.ir| با قدرت sharghblog.ir